Szczęśliwy dom
Komentarzy 7

Prostota rodzi się z wdzięczności – czyli o szczęśliwych wnętrzach

Szczęśliwe wnętrza domów rodzą się ze szczęśliwych wnętrz ludzi. Banał ktoś powie, a jednak  sprawa nie jest tak prosta… :)

Niezależnie od tego ile masz pieniędzy w danym momencie, albo na etapie swojego życia to, to co wyróżnia ludzi prawdziwie bogatych i żyjących w obfitości od tych, co to nawet mają a i tak ciągle żyją permanentnym brakiem – jest WDZIĘCZNOŚĆ.

Dzisiaj zabieram Was w na wakacje do Kalifornii. Nie patrzcie na to czy Was na to stać czy nie, wszystko jest zmienne i wszystko zdarzyć się może. Może już jutro dotrze do Was człowiek lub informacja, która zmieni wszystko…

Po prostu zobaczcie sztukę prostoty w ekskluzywnym wydaniu. Tutaj niczego nie ma za dużo, oszczędne dekoracje. Ale każda rzecz jest wybrana z miłością i nie ma masowego charakteru. Wbrew pozorom osiągnięcie smakowitej elegancji to nie tylko kwestia pieniędzy, to wymaga ogromnej dyscypliny wewnętrznej i dużej kultury osobistej. Wspaniale jest spotykać ludzi o bogatych wnętrzach… i znowu ta dwuznaczność :)))) Tak,  najwspanialej jest spotykać ludzi o bogatych wnętrzach, pełnych wdzięczności, otwartych sercach i umysłach…. to jest prawdziwy DAR Niebios.

Brandon Architects – CALIFORNIA, U.S.

kliknij na galerię

 Pozdrawiam serdecznie i życzę bogactwa serca przepełnionego wdzięcznością, a pieniądze przyjdą wcześniej czy później :)

podpis reczny

7 Comments

 1. Powiem tylko – łatwo powiedzieć :p ja walczę z remontami i mimo, że wiele w nich mojego serca to i tak chodzi za mną myśl „wyjdzie wiocha”. Kiedyś zastanawiałam się, jak można zatrudniać architekta wnętrz? Przecież urządzanie, dopracowanie szczegółów itd. To sama przyjemność! Dom jest odbiciem Twojej duszy itd. Dopóki sama nie zaczęłam się urządzać od podstaw… Teraz tak się tym stresuję, tak bardzo chcę żeby było ładnie, że najchętniej to bym zatrudniła 10 architektów, tylko po to aby oszczędzić sobie stresów. :p Niestety mnie nie stać :p

  Polubienie

 2. #1 łatwo powiedzieć.
  Wcale nie łatwo powiedzieć :) Napisałam, że sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje a do wdzięczności dochodzi się długą drogą oczyszczając serce z roszczeniowości i bidolenia, które niestety jakoś łatwiej nam wychodzą niż wdzięczność i błogosławieństwo innym ludziom. Jednak świat widziany przez taki pryzmat jest naprawdę inny, a rzecz warta zachodu… bo wdzięczni ludzi dostają po prostu więcej a niewdzięcznym zabiera się i to co już mają. Trudno wdzięczność oprzeć tylko na sobie pomijając Boga, ale z Nim wszystko jest łatwiejsze niż nam się początkowo wydaje.
  #2 Niestety mnie nie stać :p
  A może stać, tylko masz przekonanie, ze nie? Stać Cię, jeśli koszt architekta nie przekracza 10% włożonego budżetu w remont. Jeśli przekracza, to nie zarobisz na tej decyzji. Zobacz jakie są koszty Twoich błędnych decyzji, bo podejmowanych trochę po omacku. Na forum muratora czytałam, że błędne decyzje i nietrafione zakupy, bo wynikające z braku doświadczenia, albo po prostu jasnego planu działania, to 20-30% budżetu. Więc choćby z tego powodu warto rozpatrzyć współpracę z architektem wnętrz. Z projektowaniem jest podobnie jak z pieczeniem ciasta. Możesz kupić super świeże jajka, extra mąkę, mleko z eko krowy, świeżutkie drożdże, ale jeśli nie zachowasz odpowiednich proporcji wyjdzie zakalec :) Architekt to już nie jest żaden luksus, ale trzeba go starannie wybrać, tak jak się wybiera bank, czy lekarza.

  Polubienie

 3. Uwielbiam minimalizm w architekturze! Jak dla mnie to tu jeszcze jest zbyt dużo wszystkiego :) Wolę jeszcze bardziej surowe klimaty.
  Plus gołym okiem widać, że wnętrze jest bardzo bogate. A nie każde musi takie być, aby być pięknym :)

  Polubione przez 1 osoba

 4. Prostota w minimalizmie jest czymś oczywistym, ale próba jej zachowania w stylu modern classic już tak oczywista nie jest. Cieszę się, ze lubisz minimalizm :) Modern classic jest dla zupełnie innych osobowości. Te osobowości odczuwają minimalizm jako pusty i bez duszy. Dla Ciebie z kolei Modern Classic zawsze będzie za bogate i przeładowane. I Ty masz racje Asiu i oni też… i to jest szalenie pociągające we wnętrzarstwie!

  Polubienie

 5. Alicja says

  Świetny artykuł! Jestem właśnie w trakcie urządzania domu i jak najbardziej stawiam na minimalizm, każdą rzecz dopieram skrupulatnie tak by oddawała charakter wnętrza:)! Inspiracje czerpie z portalu http://www.domzpomyslem.pl/ :). Uwielbiam taki styl jaki zaprezentowałaś :).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s